Goji Cream КРЕМ СО ГОЏИ Крем за подмладување крем против бръчки

Клинички е докажано дека кремот со гоџи го запира процесот на стареење кај клетките и ја регулира нивната работа.

hendels garden goji cream

.

 

Goji Cream МОЌТА НА ПЛОДОВИТЕ, Формулата на кремот ќе направи брчките да исчезнат за 14 дена! ЗРЕЛИОТ ПЛОД НА ГОЏИ СОДРЖИ: 20 скапоценети аминокиселини, витамин Ц (500 пати од портокалите) витамин Е, железо (15 пати повеќе од јаболката) комплекс витамини Б, бетаин. КАКО ДЕЈСТВУВА КРЕМОТ СО ГОЏИ? Широкиот спектар на витамини и минерали, како и биотинот во неговата формула, формираат тежок молекул што продира во подлабоките слоеви на кожата, овозможувајќи максимален ефект на кремот со гоџи. Аминокиселините содржани во плодот на гоџи имаат моќни антиоксидантни својства и овозможуваат кремот активно да делува во следните 24 часа. Тие делуваат како сунѓер, ја заробуваат влагата во епидермот и го спречуваат нејзиното губење, притоа обезбедувајќи длабока хидратација на кожата и брзо намалување на брчките. Вклучува различни состојки за ултравиолетова заштита, како и биолошки активни елементи за обновување на клетките на кожата. Го спречува повторното појавување на брчките преку збогатување на кожата на лицето и вратот со широк спектар на витамини, минерали и аминокиселини. Го активира производството на природен колаген во подлабоките слоеви на кожата. Кремот со гоџи ја враќа еластичноста и младешки изглед на кожата за миг! КАКО СЕ КОРИСТИ ЧЕКОР 1 Нежно исчистете ја кожата од шминка и нечистотии со средство за чистење или тоник. ЧЕКОР 2 Нанесете го кремот со кружни движења за масажа, избегнувајќи ја областа околу очите. ЧЕКОР 3 Кожата е моментално затегната и длабоко навлажнета. Кремот продолжува да делува 24 часа по нанесувањето! Каква е опасноста од брчките? Брчките се видливи набори на кожата што се јавуваат како резултат на прекумерната активност на мускулите на лицето, загубата на еластичноста и цврстината на кожата и други причини. Колагенските влакна ја обезбедуваат еластичноста, а молекулите на хијалуронската киселина, сместени помеѓу колагенските влакна, цврстината на кожата. Брчките ги блокираат крвните садови,нарушувајќи ја циркулацијата на крвта и лимфата во кожата. Тие не му дозволуваат на кислородот да навлезе во кожата, па затоа се појавуваат нови брчки, а старите стануваат подлабоки. Процесот е незапирлив при отсуство на третман. Методи за борба против брчките се: лосиони, маски, инјекции со ботокс, хемиски пилинзи и пластични операции. Последните три методи се сметаат за најопасни. ПРИДОБИВКИ ОД ПЛОДОВИТЕ Спротивно на тврдењата на промоторите, сувите плодови скоро воопшто да не содржат витамин Ц. За да ја добиете количината на антиоксиданси што се содржи во едно обично црвено јаболко, треба да изедете еден килограм суви плодови. Истовремено, свежите плодови содржат 500 пати повеќе витамин Ц од портокалите. МИСЛЕЊЕ НА ЕКСПЕРТИТЕ При создавањето на нашите производи за нега на лице, им даваме предност на природните состојки. Компанијата Hendel користи иновативни методи со цел да создаде популарна линија за нега на лице. Нашата козметика поминува низ дерматолошка контрола и клинички испитувања пред да се појави на пазарот. Кремот со гоџи покажа висока ефикасност во намалувањето на брчките и подмладувањето на кожата. 97 од 100 испитаници забележаа резултати по првото нанесување. 93% од ситните, површински брчки исчезнаа по 10-дневно користење на маската. КОМЕНТАРИ: Сакам кинеска медицина и се обидувам да купувам кинески производи за нега на лице. Имајќи ја предвид нивната историја долга 5000 години, тие сигурно знаат како да ја зачуваат убавината подобро од нас. Имам 50 години и од неодамна забележав дека мојата кожа на лицето се смени и ја изгуби еластичноста. Ми се појавија длабоки линии околу усните, а линиите околу очите се продлабочија. Мојата козметичарка ми го препорача кремот со гоџи. Рече дека е иновативен производ, но и дека го користи традиционалниот кинески извор на младоста – плодовите на гоџи. По две седмици на користење, мојата кожа е позатегната, а брчките помазни, па затоа сега го користам секој ден. Многу работам и притоа најчесто седам. Мојата кожа е природно бледа и уморна со многу брчки околу очите. За да не трошам премногу време на нега на кожата и лицето, го купив ефикасниот крем против стареење – кремот со гоџи. По една седмица од користењето забележав значителни резултати: брчките околу очите исчезнаа, кожата стана поцврста и посвежа. Многу сум задоволна од резултатите. За сите вас кои сакате да постигнете брз ефект и да изгледате помлади без „трошење“ драгоцено време, овој крем е за вас. Пред да го купам, ги прочитав коментарите на интернет. Не беа многу, зошто кремот е сосема нов производ, но сите беа позитивни. Сакам сè што е ново, па не можев да пропуштам новитет како што е кремот со гоџи, иновативен третман против стареење на лицето. Јас сум во доцните 50-ти години и моето лице всушност изгледа многу добро, но само затоа што се грижам за него. Што да ви кажам: текстурата на кремот е убава, лесна и нелеплива. Кремот се впива брзо и ги измазнува брчките како со врела пегла. И сето тоа прилично брзо, ефектот беше видлив по неколку седмици. Совршено ѝ одговара на мојата кожа.

МОЖЕ ДА ИЗГЛЕДАТЕ 10 ГОДИНИ ПОМЛАДИ ЗА 14 ДЕНА!

hendels garden goji cream